עמית למשכנתא – חברת ייעוץ משכנתאות עמית למשכנתא – חברת ייעוץ משכנתאות1700-705-745
עמית למשכנתא – חברת ייעוץ משכנתאות  

פנו עכשיו לתיאום פגישת
ייעוץ חינם!

*שם:
*אימייל:
*טלפון:
 עיר מגורים:
 תוכן הפנייה:
כן, אני רוצה לחסוך הון בתשלומי המשכנתא
 

לקוחות ממליצים

 • ברצוננו להודות מקרב לב ולשבח את עופר סורסקי
  אשר לוה אותנו בתהליך של לקיחת משכנתא במסירות ובנחישות מול הבנקים השונים במטרה לתת לנו את המקסימום תנאים..
  המלצה מלאה »
 • שירן ואביקם ממליצים:
  המון תודה על ההסברים המפורטים, על הדאגה האישית, על הליווי הצמוד, על הניהול המקצועי של בקשת המשכנתא שלנו וכמובן על מאות אלפי שקלים של חיסכון..
  המלצה מלאה »
 • נמשיך להודות גם ב25 השנים הבאות...
  הגענו לעמית למשכנתא דרך המלצה של חבר רגע לפני שחתמנו על המשכנתא בבנק , לאחר פגישה אחת כבר הבנו את הסיכון הגדול במשכנתא עליה כמעט וחתמנו.. המלצה מלאה »
 • המון תודה משלי ויובל:
  המון תודה על ההסברים, על הסבלנות, על הביטחון, על ניהול המו"מ הבלתי מתפשר על ריביות המשכנתא, על הליווי האישי המקצועי לאורך התהליך כולו ועל החיסכון הגדול בתשלומי המשכנתא..
  המלצה מלאה »
 • תודה רבה מיעל ואמיר:
  עופר, רצינו להגיד לך תודה רבה ולהביע את הערכתנו לעזרה שהגשת לנו. כששאלנו את עצמנו מה נכתוב לך, חשבנו שהדרך ההגיונית ביותר היא פשוט לתאר את השתלשלות האירועים.. המלצה מלאה »
 • יניב ואילת הוד ממליצים:
  כספי המשכנתא עברו לקבלן, בשם בעלי היקר ובשמי תודות מקרב לב על היותך עמית למשכנתא והרבה מעבר לזה, על הזמינות , הנכונות והדאגה ושהכל יקרה כמתוכנן!!!
 • עדי בלנגה מקרית אתא:
  עמית למשכנתא שיפרה את תנאי הריבית שקיבלתי בעצמי מהבנק ובכך קיצרה לי את תקופת המשכנתא ב-5 שנים לחיסכון של 60,000 ₪!!!
 • שירי ויעלי ממליצים:
  עם תקציב יחסית נמוך ועם הרבה רצון ותקווה למצוא דירה שנוכל לרכוש.. קיבלנו המלצה מחבר קרוב לפנות לייעוץ למומחים של 'עמית' וזכינו לחוויה מעולה.. המלצה מלאה »
 • אנה פרמינגר מתל אביב:
  קניתי דירה שזה מאורע משמח מאוד, אך כל אחד יודע שקניית דירה חרוכה בהמון בירוקרטיה טיפסולגיה מיקוחים ומחקר על משכנתאות..
  המלצה מלאה »
 • מאיה ורועי ממליצים:
  המומחים של עמית חסכו לנו עמלות, ערכו עבורנו מכרז בין הבנקים, שיפרו עבורנו את הצעת הבנקים, חסכו לנו ים של ימי עבודה וריצות, והעיקר, הפכו את התהליך לפשוט וקל..
  המלצה מלאה »
 • דוד ממליץ:
  לא ידעתי מאיפה מתחילים, עד שפניתי לחברת עמית למשכנתא. החבר'ה מיחזרו עבורי את המשכנתא, קיצרו את אורך חיי המשכנתא וחסכו עבורי מאות שקלים בהחזר החדשי..
  המלצה מלאה »
 • סיגל ואיציק ממליצים:
  המומחים של עמית הציגו פתרונות יצירתיים, פנו אל הבנק והצליחו להשיג עבורנו את האישור העקרוני המיוחל..
  המלצה מלאה »

מאמרים ועדכונים

הקשר בין ריבית בנק ישראל לריבית המשכנתא

החלטתם לרכוש דירה חדשה ואתם מעוניינים במשכנתא? אם כן, כבר בפגישתכם הראשונה עם נציג הבנק למשכנתאות, ולאחר שקיבלתם אישור עקרוני על קבלת המשכנתא, תקבלו פירוט מהנציג שמולכם על מספר מסלולי משכנתא שונים, שמהם תוכלו לבחור או ביניהם תוכלו לשלב. מסלולים אלה מתייחסים, בין היתר, לגובה ההחזר החודשי הנוח לכם ולפרק הזמן שבו אתם מעוניינים לפרוס את החזרי המשכנתא (10 שנים, 15, 20 או אולי 25 שנה) וכוללים גם את עניין הריבית. כיצד קשורה ריבית בנק ישראל לריבית המשכנתא שלקחתם, ובעיקר גם – כיצד היא משפיעה עליה? על כל זאת ועוד, במאמר הבא.

באילו ריביות מדובר

בבואכם לקחת משכנתא תתקלו במספר מונחים שונים, הקשורים לריביות. הריבית הראשונה הינה ריבית בנק ישראל. כשמדברים על ריבית זו מתכוונים לריבית, הניתנת לבנקים על ידי בנק ישראל. ריבית זו יכולה לעלות או לרדת, אולם בשנים האחרונות היא דרך כלל היא נמוכה מאד (כיום – נכון לספטמבר 2015 - היא עומדת על 0.1 אחוזים). ריבית נוספת היא ריבית פריים. ריבית זו ניתנת לציבור הלווים על ידי הבנקים. הריבית איננה קבועה ויכולה להשתנות מדי חודש והיא מושפעת מהעלייה בריבית אגרות החוב. הירידות בשוק המקומי, השינויים בשוק האג"ח בעולם, כל אלה, ביחד וגם לחוד, משפיעים באופן משמעותי על גובה הריביות, מביאים להתייקרות בעלויות גיוסיהם של הבנקים השונים ובכך גם משפיעים ישירות על הלווים. את ההשפעות האלו ניתן לראות כבר בחודשים האחרונים עם הירידות החדות שחלו במחירי אגרות החוב, שהובילו לעלייה בתשואות האגרות וגרמו לעלייה בריביות. השינויים אמנם אינם באים לידי ביטוי בטווח הקצר וכך גם ההתייקרות והעלייה בריביות, אולם בהתייחסות לפרק זמן פריסת התשלומים, לתקופה שאליה מתייחסת המשכנתא, ההשפעה יכולה להיות רבה ויכולה אף לעמוד על תוספת של עשרות אלפי שקלים לסך כל ההחזר המועבר לבנק.

השפעת העלייה בריביות על המשכנתא

חשוב לקחת בחשבון את השינויים בשוק וגם את העליות בריביות. כל אלה, כאמור, משפיעים באופן ישיר על המשכנתא עצמה, וכך גם על ההחזר החודשי שלה. עלייה בריביות מובילה לעלייה בהחזר החודשי, שיכולה להגיע למאות שקלים. מסיבה זו בדיוק חשוב לבנות תמהיל משכנתא, בהתאמה מלאה לצרכיהם של הלווים, תוך בחינת יכולת ההחזר החודשי שלהם והשינויים החלים בשוק מעת לעת. תמהיל המשכנתא שאותו בוחנים לפני לקיחתה, מתייחס למסלולי המשכנתאות השונים ולאפשרויות של הריביות הקיימות, ומציג בפני הלווים את ההחזר החודשי בהתאם לריבית הקיימת בזמן לקיחת המשכנתא. ההחזר יכול להשתנות, כמובן, בהתאם לעליית או ירידת הריבית ובכך להשפיע על הלווים עצמם. באופן כללי, חשוב לזכור – עלייה של 1 אחוז בלבד בריבית, יכולה להגדיל את ההחזר החודשי של הלווה בעשרה אחוזים. מדובר בעלייה רבה מאד המצריכה בחינה מחודשת, לעיתים, של מסלול המשכנתא ובחינת האפשרות גם למחזורה.

לקביעת פגישה עם המומחים שלנו, ללא תשלום וללא התחייבות, חייגו עכשיו: 1700-705-745.