עמית למשכנתא – חברת ייעוץ משכנתאות עמית למשכנתא – חברת ייעוץ משכנתאות1700-705-745
עמית למשכנתא – חברת ייעוץ משכנתאות  

פנו עכשיו לתיאום פגישת
ייעוץ חינם!

*שם:
*אימייל:
*טלפון:
 עיר מגורים:
 תוכן הפנייה:
כן, אני רוצה לחסוך הון בתשלומי המשכנתא
 

לקוחות ממליצים

 • ברצוננו להודות מקרב לב ולשבח את עופר סורסקי
  אשר לוה אותנו בתהליך של לקיחת משכנתא במסירות ובנחישות מול הבנקים השונים במטרה לתת לנו את המקסימום תנאים..
  המלצה מלאה »
 • שירן ואביקם ממליצים:
  המון תודה על ההסברים המפורטים, על הדאגה האישית, על הליווי הצמוד, על הניהול המקצועי של בקשת המשכנתא שלנו וכמובן על מאות אלפי שקלים של חיסכון..
  המלצה מלאה »
 • נמשיך להודות גם ב25 השנים הבאות...
  הגענו לעמית למשכנתא דרך המלצה של חבר רגע לפני שחתמנו על המשכנתא בבנק , לאחר פגישה אחת כבר הבנו את הסיכון הגדול במשכנתא עליה כמעט וחתמנו.. המלצה מלאה »
 • המון תודה משלי ויובל:
  המון תודה על ההסברים, על הסבלנות, על הביטחון, על ניהול המו"מ הבלתי מתפשר על ריביות המשכנתא, על הליווי האישי המקצועי לאורך התהליך כולו ועל החיסכון הגדול בתשלומי המשכנתא..
  המלצה מלאה »
 • תודה רבה מיעל ואמיר:
  עופר, רצינו להגיד לך תודה רבה ולהביע את הערכתנו לעזרה שהגשת לנו. כששאלנו את עצמנו מה נכתוב לך, חשבנו שהדרך ההגיונית ביותר היא פשוט לתאר את השתלשלות האירועים.. המלצה מלאה »
 • יניב ואילת הוד ממליצים:
  כספי המשכנתא עברו לקבלן, בשם בעלי היקר ובשמי תודות מקרב לב על היותך עמית למשכנתא והרבה מעבר לזה, על הזמינות , הנכונות והדאגה ושהכל יקרה כמתוכנן!!!
 • עדי בלנגה מקרית אתא:
  עמית למשכנתא שיפרה את תנאי הריבית שקיבלתי בעצמי מהבנק ובכך קיצרה לי את תקופת המשכנתא ב-5 שנים לחיסכון של 60,000 ₪!!!
 • שירי ויעלי ממליצים:
  עם תקציב יחסית נמוך ועם הרבה רצון ותקווה למצוא דירה שנוכל לרכוש.. קיבלנו המלצה מחבר קרוב לפנות לייעוץ למומחים של 'עמית' וזכינו לחוויה מעולה.. המלצה מלאה »
 • אנה פרמינגר מתל אביב:
  קניתי דירה שזה מאורע משמח מאוד, אך כל אחד יודע שקניית דירה חרוכה בהמון בירוקרטיה טיפסולגיה מיקוחים ומחקר על משכנתאות..
  המלצה מלאה »
 • מאיה ורועי ממליצים:
  המומחים של עמית חסכו לנו עמלות, ערכו עבורנו מכרז בין הבנקים, שיפרו עבורנו את הצעת הבנקים, חסכו לנו ים של ימי עבודה וריצות, והעיקר, הפכו את התהליך לפשוט וקל..
  המלצה מלאה »
 • דוד ממליץ:
  לא ידעתי מאיפה מתחילים, עד שפניתי לחברת עמית למשכנתא. החבר'ה מיחזרו עבורי את המשכנתא, קיצרו את אורך חיי המשכנתא וחסכו עבורי מאות שקלים בהחזר החדשי..
  המלצה מלאה »
 • סיגל ואיציק ממליצים:
  המומחים של עמית הציגו פתרונות יצירתיים, פנו אל הבנק והצליחו להשיג עבורנו את האישור העקרוני המיוחל..
  המלצה מלאה »

מאמרים ועדכונים

משכנתא בריבית משתנה מול ריבית קבועה – יתרונות וחסרונות

השאלה האם לקחת משכנתא עם ריבית קבועה או משתנה עומדת בבסיס מערכת השיקולים המלווה נטילת הלוואה מן הסוג הזה. צריך לזכור כי הלוואה לטווח ארוך צפויה לעבור לא מעט שינויים. בנוסף, יש מספר סוגי ריביות שניתן לקחת על בסיסן הלוואה. ההתלבטויות רבות ומגוונות וכוללות התייחסות אל גובה הסכום, משך התקופה, הבנק ועוד. לכל סוג ריבית יש יתרונות וחסרונות אותם כדאי להכיר.

ריבית קבועה: משתלם כל עוד המדד אפסי או צפוי לרדת

מבחינה אקונומית, ריבית קבועה נקבעת מראש מול הבנק כבר בעת לקיחת ההלוואה. ברוב המקרים הריבית הקבועה נשארת צמודה למדד, כאשר בשנים בהן המדד אפסי היא אינה משתנה. כמו כל ריבית אחרת, גם ריבית קבועה ניתנת למיקוח מול הבנק. ריבית נמוכה יכולה להבטיח מסלול החזר נוח וכל שינוי הוא משמעותי. היתרון הגדול ביותר של ריבית קבועה הוא הידע המוקדם אודות גובה התשלום החודשי. משכנתא בריבית קבועה מבטיחה עמידה בהחזרים ומקנה מידה מסוימת של ביטחון.

החיסרון של ריבית קבועה מגולם בעת עלייה קיצונית במדד. כל עוד המדד נשאר אפס הריבית אינה משתנה וכאשר המדד יורד ההחזר יורד גם הוא, אך כאשר המדד עולה ההוצאות יכולות להיות גבוהות בעשרות אחוזים. במקרים כאלה מומלץ לפרוע מוקדם את ההלוואה ולמחזר אותה בעזרת מסלול אחר. מצד שני, פעולה כזו מלווה בתשלומי קנסות, עמלות ואגרות. למידע נוסף – משכנתא.

ריבית משתנה: גמישות החזר וניצול תקופות לצד חוסר ביטחון

ריבית משתנה קובעת מנגנון שונה של החזר תשלומי משכנתא. בריבית הזו הלקוח קובע עם הבנק את תנאי השינוי. ברוב המקרים מוסכם כי הריבית משתנה כל שנה או שנתיים, כאשר יש מקרים בהם השינוי מתבצע אחת ל-5 או 10 שנים. יש להחליט על ריבית בסיסית מסוימת אשר תשתנה לאורך השנים ורק לאחר מכן לקבוע מה יהיה גובה הריבית העתידי. תחת ההגדרה של הלוואות בריבית משתנה נכללות גם משכנתאות המבוססות על ריבית פריים, מכיוון שהריבית בפועל משתנה בהתאם לשינוי בפריים.

היתרונות של הלוואה בריבית משתנה הם גמישות ההחזר והאפשרות לנצל תקופות מסוימות במשק. בחלק מהמסלולים של ריבית משתנה ניתן להחזיר את מלוא הסכום גם לפני המועד שנקבע, ללא קנסות או עמלות. החיסרון הוא חוסר הידע והיכולת להיערך לקראת ההמשך. ריבית פריים יכולה לעלות באופן פתאומי וחד והיא תלויה במצב המשק. לא ניתן לשער מראש את גובה ההחזר העתידי במסלולי הלוואה על בסיס ריבית משתנה.

לסיכום, כאשר המדד נמוך מומלץ לבקש הלוואה בריבית קבועה ולהמשיך לעקוב אחר המצב במשק. מנגד, הלוואות בריבית משתנה מתאימות למי שמחזיק ביכולת פיננסית גבוהה. בעלי נכסים הרוכשים דירות לצרכי השקעה משתמשים במסלולי הלוואות אלו, לעומת זוגות צעירים ומשפחות המעדיפים מסלול בריבית קבועה.

לקביעת פגישה עם המומחים שלנו, ללא תשלום וללא התחייבות, חייגו עכשיו: 1700-705-745.