עמית למשכנתא – חברת ייעוץ משכנתאות עמית למשכנתא – חברת ייעוץ משכנתאות1700-705-745
עמית למשכנתא – חברת ייעוץ משכנתאות  

פנו עכשיו לתיאום פגישת
ייעוץ חינם!

*שם:
*אימייל:
*טלפון:
 עיר מגורים:
 תוכן הפנייה:
כן, אני רוצה לחסוך הון בתשלומי המשכנתא
 

לקוחות ממליצים

 • ברצוננו להודות מקרב לב ולשבח את עופר סורסקי
  אשר לוה אותנו בתהליך של לקיחת משכנתא במסירות ובנחישות מול הבנקים השונים במטרה לתת לנו את המקסימום תנאים..
  המלצה מלאה »
 • שירן ואביקם ממליצים:
  המון תודה על ההסברים המפורטים, על הדאגה האישית, על הליווי הצמוד, על הניהול המקצועי של בקשת המשכנתא שלנו וכמובן על מאות אלפי שקלים של חיסכון..
  המלצה מלאה »
 • נמשיך להודות גם ב25 השנים הבאות...
  הגענו לעמית למשכנתא דרך המלצה של חבר רגע לפני שחתמנו על המשכנתא בבנק , לאחר פגישה אחת כבר הבנו את הסיכון הגדול במשכנתא עליה כמעט וחתמנו.. המלצה מלאה »
 • המון תודה משלי ויובל:
  המון תודה על ההסברים, על הסבלנות, על הביטחון, על ניהול המו"מ הבלתי מתפשר על ריביות המשכנתא, על הליווי האישי המקצועי לאורך התהליך כולו ועל החיסכון הגדול בתשלומי המשכנתא..
  המלצה מלאה »
 • תודה רבה מיעל ואמיר:
  עופר, רצינו להגיד לך תודה רבה ולהביע את הערכתנו לעזרה שהגשת לנו. כששאלנו את עצמנו מה נכתוב לך, חשבנו שהדרך ההגיונית ביותר היא פשוט לתאר את השתלשלות האירועים.. המלצה מלאה »
 • יניב ואילת הוד ממליצים:
  כספי המשכנתא עברו לקבלן, בשם בעלי היקר ובשמי תודות מקרב לב על היותך עמית למשכנתא והרבה מעבר לזה, על הזמינות , הנכונות והדאגה ושהכל יקרה כמתוכנן!!!
 • עדי בלנגה מקרית אתא:
  עמית למשכנתא שיפרה את תנאי הריבית שקיבלתי בעצמי מהבנק ובכך קיצרה לי את תקופת המשכנתא ב-5 שנים לחיסכון של 60,000 ₪!!!
 • שירי ויעלי ממליצים:
  עם תקציב יחסית נמוך ועם הרבה רצון ותקווה למצוא דירה שנוכל לרכוש.. קיבלנו המלצה מחבר קרוב לפנות לייעוץ למומחים של 'עמית' וזכינו לחוויה מעולה.. המלצה מלאה »
 • אנה פרמינגר מתל אביב:
  קניתי דירה שזה מאורע משמח מאוד, אך כל אחד יודע שקניית דירה חרוכה בהמון בירוקרטיה טיפסולגיה מיקוחים ומחקר על משכנתאות..
  המלצה מלאה »
 • מאיה ורועי ממליצים:
  המומחים של עמית חסכו לנו עמלות, ערכו עבורנו מכרז בין הבנקים, שיפרו עבורנו את הצעת הבנקים, חסכו לנו ים של ימי עבודה וריצות, והעיקר, הפכו את התהליך לפשוט וקל..
  המלצה מלאה »
 • דוד ממליץ:
  לא ידעתי מאיפה מתחילים, עד שפניתי לחברת עמית למשכנתא. החבר'ה מיחזרו עבורי את המשכנתא, קיצרו את אורך חיי המשכנתא וחסכו עבורי מאות שקלים בהחזר החדשי..
  המלצה מלאה »
 • סיגל ואיציק ממליצים:
  המומחים של עמית הציגו פתרונות יצירתיים, פנו אל הבנק והצליחו להשיג עבורנו את האישור העקרוני המיוחל..
  המלצה מלאה »

מאמרים ועדכונים

ריבית המשכנתא - מהם סוגי ריביות המשכנתא?

כיום, כשעלויות רכישת הדירה שוברות שיאים חדשים מדי שנה, המשימה הופכת לקשה מאד. בחירה של מסלול משכנתא נכון, המתאים לצרכים וליכולות הכלכליות של רוכשי הדירה – הן בהווה והן בעתיד – הופכת במצב הדברים הזה לצורך הכרחי. עוד לפני שאתם שמים פעמיכם אל סניף הבנק הקרוב ומבררים מה הוא יכול להציע עבורכם, חשוב שתבינו את המאפיינים העיקריים של שדה המשחק הפיננסי אליו נכנסתם בזה הרגע.

המאמר הנוכחי סוקר עבורכם את הסוגים השונים של ריביות המשכנתא, שהן ללא ספק פרמטר מרכזי בבחירת מסלול. חשוב לשים לב שלכל מסלול מבין אלה המפורטים כאן יש וריאציות שונות, כך שבכל מקרה מומלץ לברר את סעיפי ההצעה העומדת מולכם, מ-א' ועד ת'.

מסלולים שקליים מבוססי ריבית צמודת מדד

הקבוצה הראשונה של מסלולי משכנתאות כוללת בתוכה משכנתאות שקליות אשר כן צמודות למדד המחירים לצרכן. הסוג הראשון הוא משכנתא בריבית קבועה הצמודה למדד, כאשר מבחינה מעשית יש לחלק אותה לשני רכיבים: הריבית עצמה היא קבועה ונקבעת מראש, בעוד קרן המשכנתא (סכום המשכנתא, למעשה) היא זו הצמודה למדד. מצד אחד של המשוואה, זהו מסלול סולידי, שלא כולל בתוכו הפתעות ביחס לריבית. מן העבר השני, הצמדת הקרן למדד היא המסוכנת, כאשר החשש הוא מגדילה שלה לאורך השנים. התנאים של המשכנתא לא בהכרח גמישים – למשל בכל הנוגע לאפשרות היציאה המוקדמת, שכמעט ולא קיימת.

ניתן לבחור במסלול הכולל ריבית משתנה הצמודה למדד, אשר השינוי בה נעשה אחת למספר שנים. היתרון המרכזי הוא שהמסלול כן כולל בתוכו נקודות יציאה ונקודות לשינוי הריבית, כשהבעיה העיקרית של הצמדת הקרן למדד קיימת גם כאן.

מסלולים שקליים שאינם צמודי מדד

חוששים מהשינויים במדד? לא מעוניינים לקחת סיכון לעליית סכום המשכנתא? ייתכן מאד שהפתרון עבורכם נמצא בקטגוריה השנייה, של משכנתאות שקליות שאינן צמודות למדד. גם במקרה הזו, החלוקה היא למספר סוגים. ראשית, יהיה זה מסלול עם ריבית קבועה שאינה צמודה, כך שלא צפויות הפתעות: לא עכשיו, ולא עשרות שנים קדימה. היתרון הוא מינימום סיכון, בעוד בפן השלילי אפשר לציין את קנסות ועמלות היציאה הנחשבים לגבוהים במיוחד. לכן, אם חל שינוי לטובה, לדוגמא - הורדת מדד המחירים לצרכן – לא ניתן ליהנות מכך.

משכנתא שקלית יכולה להיות צמודה לריבית הפריים, וזאת במקום מדד המחירים לצרכן. השינוי בריבית הוא חודשי, כאשר על קרן המשכנתא לא חלים אי אילו שינויים: מכאן, שברוב המקרים היא חווה שחיקה עם הזמן. מסלול זה יכול להיות מצוין עבור אנשים המחפשים גמישות יחסית או מעוניינים במסלול עם אפשרות לפירעון מוקדם, אם כי אינו מתאים לאלה המחפשים מסלול ללא הפתעות. הכניסה היא ל"רכבת הרים" פיננסית, עם עליות וירידות באופן תדיר בתשלומים החודשיים, מה שעלול להקשות במידת מה על ההיערכות ועל העמידה בתשלומים.

המשכנתא השלישית בקבוצה היא משכנתא על בסיס מק''מ, מסלול המאופיין בריבית שלא צמודה למדד, אך כן משתנה מדי שנה על פי תשואות איגרת החוב הממשלתית עוגן מק''מ, יחד עם מרווח בנקאי מסוים: מבחינה מעשית, התנודות כאן מזכירות לא פעם את אלה של ריבית הפריים. המסלול הזה נחשב לסולידי ולגמיש יחסית, ללא עמלות, אם כי גם כאן צריך לקחת בחשבון שינויים תדירים בסכום הכסף שתצטרכו לשלם.

לא על השקל לבדו

משכנתאות, כמובן, אינן חייבות להיות צמודות לשקל, אלא בהחלט יכולות להתבסס על מטבעות החוץ המרכזיים שיש כיום: בעיקר דולר, אירו או ין יפני. הריבית במסלולים אלה משתנה לרוב מספר פעמים בשנה, על פי השינויים החלים על הריבית מעבר לים, כשאין הצמדה למדד. המסלול הזה נחשב למסוכן מאד, כאשר כל קפיצה בשער החליפין, עלולה להביא לעלייה דרסטית בסכום המשכנתא, לעיתים בסכומים שקשה מאד לעמוד בהם. אז מה עושים?

הנקודה האחרונה שחשוב שתבינו היא שאין בתחום המשכנתא "שחור ולבן" בלבד, אלא הרבה מאד גוונים באמצע. אין נוסחה מנצחת וחד משמעית. לכל מסלול יש יתרונות משלו – יש מסלולים בהם רשימת היתרונות רחבה ואחרים בהם היא מצומצמת – וכל מסלול עשוי להתאים לאדם אחר. אנחנו ממליצים לכם לקבל את ההחלטה הזו רק אחרי הגדרת הצרכים, היכולות הכלכליות הנוכחיות והציפיות לגבי העתיד, תוך התייחסות להון הראשוני, להכנסה החודשית ולהוצאות השוטפות שלכם. ניתן להיעזר ביועצי משכנתאות להצגת תמונת האפשרויות המלאה ואף לניהול משא ומתן מול הבנקים השונים.

לקביעת פגישה עם המומחים שלנו, ללא תשלום וללא התחייבות, חייגו עכשיו: 1700-705-745.