עמית למשכנתא – חברת ייעוץ משכנתאות עמית למשכנתא – חברת ייעוץ משכנתאות1700-705-745
עמית למשכנתא – חברת ייעוץ משכנתאות  

פנו עכשיו לתיאום פגישת
ייעוץ חינם!

*שם:
*אימייל:
*טלפון:
 עיר מגורים:
 תוכן הפנייה:
כן, אני רוצה לחסוך הון בתשלומי המשכנתא
 

לקוחות ממליצים

 • ברצוננו להודות מקרב לב ולשבח את עופר סורסקי
  אשר לוה אותנו בתהליך של לקיחת משכנתא במסירות ובנחישות מול הבנקים השונים במטרה לתת לנו את המקסימום תנאים..
  המלצה מלאה »
 • שירן ואביקם ממליצים:
  המון תודה על ההסברים המפורטים, על הדאגה האישית, על הליווי הצמוד, על הניהול המקצועי של בקשת המשכנתא שלנו וכמובן על מאות אלפי שקלים של חיסכון..
  המלצה מלאה »
 • נמשיך להודות גם ב25 השנים הבאות...
  הגענו לעמית למשכנתא דרך המלצה של חבר רגע לפני שחתמנו על המשכנתא בבנק , לאחר פגישה אחת כבר הבנו את הסיכון הגדול במשכנתא עליה כמעט וחתמנו.. המלצה מלאה »
 • המון תודה משלי ויובל:
  המון תודה על ההסברים, על הסבלנות, על הביטחון, על ניהול המו"מ הבלתי מתפשר על ריביות המשכנתא, על הליווי האישי המקצועי לאורך התהליך כולו ועל החיסכון הגדול בתשלומי המשכנתא..
  המלצה מלאה »
 • תודה רבה מיעל ואמיר:
  עופר, רצינו להגיד לך תודה רבה ולהביע את הערכתנו לעזרה שהגשת לנו. כששאלנו את עצמנו מה נכתוב לך, חשבנו שהדרך ההגיונית ביותר היא פשוט לתאר את השתלשלות האירועים.. המלצה מלאה »
 • יניב ואילת הוד ממליצים:
  כספי המשכנתא עברו לקבלן, בשם בעלי היקר ובשמי תודות מקרב לב על היותך עמית למשכנתא והרבה מעבר לזה, על הזמינות , הנכונות והדאגה ושהכל יקרה כמתוכנן!!!
 • עדי בלנגה מקרית אתא:
  עמית למשכנתא שיפרה את תנאי הריבית שקיבלתי בעצמי מהבנק ובכך קיצרה לי את תקופת המשכנתא ב-5 שנים לחיסכון של 60,000 ₪!!!
 • שירי ויעלי ממליצים:
  עם תקציב יחסית נמוך ועם הרבה רצון ותקווה למצוא דירה שנוכל לרכוש.. קיבלנו המלצה מחבר קרוב לפנות לייעוץ למומחים של 'עמית' וזכינו לחוויה מעולה.. המלצה מלאה »
 • אנה פרמינגר מתל אביב:
  קניתי דירה שזה מאורע משמח מאוד, אך כל אחד יודע שקניית דירה חרוכה בהמון בירוקרטיה טיפסולגיה מיקוחים ומחקר על משכנתאות..
  המלצה מלאה »
 • מאיה ורועי ממליצים:
  המומחים של עמית חסכו לנו עמלות, ערכו עבורנו מכרז בין הבנקים, שיפרו עבורנו את הצעת הבנקים, חסכו לנו ים של ימי עבודה וריצות, והעיקר, הפכו את התהליך לפשוט וקל..
  המלצה מלאה »
 • דוד ממליץ:
  לא ידעתי מאיפה מתחילים, עד שפניתי לחברת עמית למשכנתא. החבר'ה מיחזרו עבורי את המשכנתא, קיצרו את אורך חיי המשכנתא וחסכו עבורי מאות שקלים בהחזר החדשי..
  המלצה מלאה »
 • סיגל ואיציק ממליצים:
  המומחים של עמית הציגו פתרונות יצירתיים, פנו אל הבנק והצליחו להשיג עבורנו את האישור העקרוני המיוחל..
  המלצה מלאה »

מאמרים ועדכונים

ריבית קבועה לא צמודה למדד – האם זה מתאים לכולם?

בשנים האחרונות חלה בקרב נוטלי המשכנתאות עלייה ניכרת בשילוב מסלול הריבית הקבועה שאינה צמודה למדד וזאת בשל העדפתם של חלק גדול מהלווים לבחור ביציבות אבסולוטית אותה מציע המסלול.
לצד שני היתרונות המובהקים של המסלול (ריבית קבועה לאורך תקופת המשכנתא וכן היעדר חשיפה למדד המחירים לצרכן אשר מאפשרים החזר חודשי קבוע ויציב ללא כל תלות בגורמים נוספים), קיים בעצם חיסרון אחד - ההחזר ההתחלתי הגבוה יותר ביחס למסלולים אחרים.

בבחינת מסלול זה יש לקחת בחשבון פרמטר נוסף המתייחס לאופי הלווה וכן להכיר את המספרים האמיתיים ולאו דווקא את המגמות אשר לעיתים מפחידות הרבה יותר עד שמכירים את המספרים האמיתיים העומדים מאחוריהן.

בדוגמא שלפנינו* נתייחס ל500,000 ₪ אשר נלקחו במסלול הריבית הקבועה שאינה צמודה למדד ל - 25 שנה (ריבית 5% , החזר חודשי קבוע של כ - 2900 ₪) ונשווה את הנ"ל ל500,000 ₪ אשר נלקחו בריבית קבועה צמודה למדד עבור החזר התחלתי זהה של 2900 ₪ - החזר זה מאפשר לנו לקחת את אותו סכום הלוואה לתקופה של כ - 18 שנה וזאת בהנחה ונוכל לעמוד בהשפעת עליית ההחזר החודשי כתלות בהשפעת המדד (ריבית 2.7% , הנחת מדד שנתי של 2.5%).

השוואה בין ריבית קבועה צמודה למדד לריבית קבועה שאינה צמודה למדד

כפי שניתן לראות בגרף, במסלול הריבית הקבועה שאינה צמודה למדד ההחזר החודשי יעמוד על כ - 2,900 ₪ לאורך 25 שנה וסה"כ ההחזרים לאורך השנים יהיה כ - 870,000 ₪. במסלול הריבית הקבועה הצמודה למדד ההחזר החודשי יעלה בהדרגה לאורך 18 שנה מ - 2,900 ₪ לכ - 4,600 ₪ (הנחת מדד שנתי של 2.5%) כלומר תוספת שנתית ממוצעת של כ - 100 ₪ להחזר החודשי וסה"כ ההחזרים לאורך השנים יהיה כ - 800,000 ₪. (יש לקחת בחשבון כי ההחזר הסופי של 4,600 ₪ הינו במונחים של עוד 18 שנה ולא במונחים של היום(.

לכן, לפני שמקבלים החלטה באיזה מסלול לבחור (כמובן שניתן לשלב בין 2 המסלולים) יש להתייחס לאופי הלווה ובעיקר לצפי לגידול בהכנסותיו לאורך השנים. כך למשל מי שאינו חושש מהשפעת המדד שכן גם משכורתו צפויה לעלות עם השנים (עובדי מדינה, עובדי ועדים חזקים, עובדי מערכת הביטחון וכל מי שעובד תחת חוזה עבודה הכולל מרכיב קבוע של תוספת שכר שנתית), ומוכן לספוג את העלייה ההדרגתית בהחזר החודשי בגינו, יוכל לקצר את תקופת המשכנתא בצורה משמעותית וזאת בנוסף לחיסכון של עשרות אלפי שקלים בתשלומי הריבית בשל קיצור תקופת המשכנתא.

כמובן שמעבר לחישובים אלו קיים גם האלמנט הפסיכולוגי אשר לעיתים גובר על החישוב הכלכלי וישנם לווים שיעדיפו את היציבות האבסולוטית לתקופה ארוכה יותר על פני החשיפה למדד במסלול לתקופה קצרה יותר.

לסיכום, לפני שמקבלים החלטה יש להכיר היטב את כלל הפרמטרים, את היתרונות, החסרונות והסיכונים הטמונים בכל מסלול ומסלול ורק לאחר מכן לבחור במסלול המתאים לנו ביותר.

* הנתונים בדוגמא מתייחסים לחודש 9/2014 , בימים אלו (תחילת שנת 2015) ניתן להשיג ריביות טובות יותר.

לקביעת פגישה עם המומחים שלנו, ללא תשלום וללא התחייבות, חייגו עכשיו: 1700-705-745.