חשיבות הסיוע של יועץ משכנתאות מוסמך

משכנתא הינה הלוואה בסכומים גדולים ביותר הכרוכה בהחזר חודשי של אלפי שקלים למשך עשרות שנים. מכאן שמהלך זה משפיע על תזרים המזומנים וההתנהלות הכלכלית והתעסוקתית של נוטל המשכנתא ובני משפחתו. רבים מקרב הציבור כבר הבינו שעל מנת לבצע את המהלך באופן נכון ומושכל, עדיף לקבל החלטה בעזרתו של יועץ משכנתאות פרטי ואובייקטיבי. ואולם, מה שאנשים רבים אינם יודעים הוא שלא כל יועץ משכנתאות הינו בעל הסמכה בתחום המעידה על השכלתו, מיומנותו ומקצועיותו, ואף מהווה קריטריון בסיסי לבחירתו.

שוק יועצי המשכנתאות

כל מי שמחפש אחר יועצי משכנתאות נתקל עד מהרה בשורה ארוכה של מודעות ופרסומת מטעם חברות ויועצים רבים. שוק זה החל לפרוח בחמש השנים האחרונות עקב עליית מחירי הדירות ועשרות מסלולי המשכנתא המוצעים על ידי הבנקים, שכן על מנת להבינם ולהשיג את ההצעה המשתלמת ביותר יש צורך בידע מקצועי ובהשקעת של זמן ואנרגיה. את המשאבים היקרים ניתן בהחלט לחסוך בעזרת ייעוץ משכנתאות פרטי. ואולם, העלייה החדה בביקוש לתחום עיסוק זה הובילה גם לכניסתם של יועצים שאינם מיומנים ובקיאים בתחומי הבנקאות, הפיננסים והכלכלה, ואינם בעלי הסמכה מתאימה. הסיבה למצב העגום נעוצה בעובדה שענף יועצי משכנתאות עדיין אינו מוסדר בחוק, ולמעשה לא נדרש רישיון לעיסוק בו, כך שניתן למצוא פערים גדולים במקצועיותם של יועצי משכנתאות. לדוגמא, ישנם יועצים בכירים ומוסמכים שהינם בעלי תארים אקדמיים מתקדמים בתחומי הבנקאות, המימון, הכלכלה והמתמטיקה, ובעלי רקע וניסיון במערכת הבנקאית והפרטית. זאת לצד יועצים בנקאיים לשעבר, עם או בלי הסמכה או תואר אקדמאי, וכן אנשים שפשוט הצליחו לארגן לעצמם או לחבריהם משכנתא ומכריזים על עצמם כיועצים. הבדלים אלו ניכרים גם בטיב השירות, היקפו ועלויותיו, כאשר תוצאותיו מתבטאות בסופו של דבר באיכות וברמת מסלול המשכנתא, ובתועלתו האמיתית עבור הלווה.

הפתרון - בחירה ביועץ משכנתאות מוסמך

בשל ההבדלים ברמת המקצועיות של יועצי המשכנתאות, ישנה חשיבות מרובה לבדיקת נתוניו ועברו של היועץ. בתור התחלה, יש לבחור יועץ משכנתאות מוסמך המסוגל להציג בפניכם תעודה רלוונטית תקפה. כמו כן, חשוב לבדוק אם מדובר באיש מקצוע מנוסה ואמין המעניק שירות אובייקטיבי ואיכותי, ושהינו זמין ללוותכם כלקוחותיו לאורך כל הליך נטילת המשכנתא. זכרו כי הניסיון לחסוך אלף שקלים לכאן או לכאן עבור שירותי ייעוץ משכנתאות, עלול בסופו של דבר לעלות לכם בעשרות אלפי שקלים מבחינת בחירת המסלול וניהולו לאורך תקופה. לכן, עדיף במרבית המקרים לשלם מעט יותר ולבחור ביועץ מוסמך, מומלץ ואמין.

שירותי יועץ משכנתאות מוסמך

יועץ משכנתאות מוסמך העובד באופן עצמאי יעניק ללקוחותיו ייעוץ והכוונה מקצועיים אובייקטיביים. זאת עבור נטילת משכנתא חדשה או מחזור משכנתא קיימת, אשר תשרת את האינטרסים של הלקוח במלואם ותוביל אל המסלול החסכוני והכדאי ביותר. השירות כולל בין היתר בניית פרופיל פיננסי ותכנון תמהיל משכנתא מתאים, המתחשב גם במצב השוק הקיים וגם בתחזיות עתידיות. לאור נתונים אלו יבדוק יועץ המשכנתאות את כל מסלולי המשכנתא הקיימים, יגיש עבור הרלוונטיים שבהם בקשה למשכנתא, יערוך מכרז ומשא ומתן לקבלת המסלול הטוב ביותר, ויעמוד לצד לקוחותיו במעמד החתימה על החוזה. מעבר לכך, יועץ משכנתאות מוסמך יבצע את כל ההליכים הביורוקראטיים הנדרשים במהירות האפשרית ובאופן יעיל. היועץ גם יספק שירותי ניהול משכנתאות עבור לקוחותיו, ויתאים את מסלול ההלוואה לשינויים החלים במשק או במצבו האישי והכלכלי של הלקוח. כל זאת במטרה להשיג משכנתא בתמהיל הטוב ביותר ובריביות הנמוכות ביותר בשוק.