משכנתא לוקחים רק בליווי יועץ משכנתאות פרטי מקצועי

ענף הנדל"ן בישראל סוער מתמיד ולמרות מאמצי הממשלה - טרם נמצא פתרון לעליית מחירי הדיור. זוגות צעירים ומשפרי דיור, או ישראלים המעוניינים להשקיע בנדל"ן מניב, פונים לבנקים השונים על מנת לקבל הצעות למשכנתא אך הם עלולים לשגות או לקבל החלטות לא נכונות בגלל מידע המייצג את האינטרס של בנק המשכנתאות או בגלל חוסר ניסיון וידע בנושא. יועץ משכנתאות פרטי ומקצועי, מכיר את "כללי המשחק" וברשותו ידע נרחב בתחום המשכנתאות. היועץ עוקב באופן תדיר אחרי השינויים והמגמות בענף הדיור ובענף המשכנתאות, הוא מכיר לעומק את כל מסלולי המשכנתאות הקיימים ויש ברשותו ניסיון כיצד לערוך מכרז בין הבנקים השונים על מנת לשפר תנאים ולקבל משכנתא בתנאים מועדפים. בשנים האחרונות נוטלי משכנתאות רבים פונים לעזרת יועצי המשכנתא הפרטיים והם אינם מסתמכים עוד על יועצי המשכנתא הפועלים בבנק ומייצגים את האינטרסים של המעסיק שלהם.

משכנתא בתנאים מועדפים

יועץ משכנתאות נפגש לראשונה עם הלקוח בביתו או במשרד ומכין תיק משכנתא הכולל מסמך אפיון לקוח. מסמך זה כולל מאפיינים פרטיים כמו גיל, מין, רמת הכנסה, מצב משפחתי, מספר ילדים, היקף נכסים פיננסיים, ביטוחים ועוד. באמצעות מסמך האפיון יכול היועץ לתכנן את תמהיל המשכנתא הנכון והמתאים ביותר למאפייני הלקוח ולאחר השלמת התיק הוא פונה לבנקים השונים ועורך ביניהם מכרז משכנתאות. היועץ אוסף את ההצעות, בוחן אותן לעומק ומקבל יחד עם הלקוח החלטה באיזה בנק לבחור כבנק המבצע. ליועץ יש לרוב מערכת קשרים עם הבנקים וגופי המימון השונים ובגלל נפח פעילותו הוא מקבל תנאים מועדפים מהבנקים ובאפשרותו להתמקח על תנאי המשכנתא, להוזיל עלויות, להסיר מהחוזה או להפחית את גובה העמלות שונות ובכך לחסוך ללקוח שלו עשרות אלפי שקלים ואף יותר!

עלות מול תועלת

בעוד שירותי הייעוץ בבנק למשכנתאות ניתנים בחינם, הרי יש לשלם עבור שירותי יועץ משכנתאות פרטי ועלות זו כרוכה לרוב בכמה אלפי שקלים. בבדיקת העלות מול התועלת חשוב לזכור כי היועץ חוסך זמן ניכר ב"ריצה בין הבנקים" ובהשוואות שונות בין הצעותיהם, ובעזרת ניסיונו הרב הוא מוזיל את עלות המשכנתא בעשרות אלפי שקלים ולמעלה מכך. בנוסף, היועץ מלווה את הלקוח לכל אורך תהליך לקיחת המשכנתא והוא בודק לעומק את חוזה המשכנתא במעמד החתימה על מנת למנוע טעויות של הרגע האחרון. חשוב לזכור כי רוב הישראלים לוקחים משכנתאות גבוהות וכל טעות וכל שינוי ולו המזערי ביותר בנושא הריבית והעמלות השונות – משמעותם עלולה להיות תשלום של אלפי שקלים מיותרים לבנק.