יועץ משכנתא - שכר

בתקופה שבה פניה לשירותיו הטובים של יועץ משכנתא איכותי הפכה לנפוצה ביותר, שואלים את עצמם לקוחות רבים שאלה חשובה. שאלה זו קושרת בין המונחים יועץ משכנתא – שכר. במילים אחרות, עולה השאלה מהו השכר ההוגן והנכון שאותו ראוי לשלם ליועץ המשכנתאות.

על מנת להסביר יותר על סוגיה זו נדון בשורות הבאות בכמה נושאים. ראשית, נראה מהי בעצם התמורה שאותה מקבלים לקוחותיו של יועץ יעיל. שנית, נראה מהו בעצם שכר הוגן עבור שירות ייעוץ מסוג זה. שלישית, נראה איך בוחרים נכון את היועץ, גם מבחינת ההיבט של השכר.

יועץ משכנתא – שכר ותמורה

לפני שאפשר לדבר על הקשר יועץ משכנתא – שכר יש להבין על איזה שירות משלמים ליועץ, מהי התועלת שאותה מפיקים הלקוחות. סברה נכונה בחלקה היא שמשלמים ליועץ שכר בכדי להביא לחיסכון כספי מבחינת מחיר המשכנתא. אומנם, תועלת פיננסית בהחלט קיימת בהחלטה לפנות לייעוץ, אבל זו לא התועלת היחידה.

יועץ יעיל ומקצועי ימנע מהלקוחות לעשות טעויות כגון בניית תמהיל לא נכון שיגדיל את הסיכון לעלייה משמעותית בגובה התשלום החודשי עם השנים. בנוסף, היועץ מסייע בכך שהוא חוסך לא מעט זמן עבור לקוחותיו, שאינם צריכים לבצע סקר שוק ולפנות לכל הבנקים.

במקביל, יש גם לזכור שאיש מקצוע שעוסק בתחום זה מסוגל להשיג ללקוחותיו מחירים משתלמים יותר שכן הבנקים יודעים שיועץ איכותי מפנה אליהם לקוחות רבים. זו הסיבה שבמקרים רבים הם "ילכו לקראתו" וזאת – לשמחתם של לקוחותיו.

יועץ משכנתא – שכר הוגן

כעת ניתן לעבור לשאלה המרכזית והיא מהו למעשה שכר הוגן עבור שירות של ייעוץ משכנתאות שניתן באופן פרטי. סקרי לקוחות שנעשו באופן בלתי תלוי מציירים תמונה שאינה מובנת מאליה. מסתבר שיועצי משכנתא שונים עשויים בהחלט לדרוש מחירים שונים, לכאורה עבור אותו שירות עצמו.

יש לזכור שיועצים שונים מאוד אלה מאלה במידת ניסיונם, ביכולתם לספק תמונת מצב מלאה עבור לקוחותיהם, ביכולתם להשיג עבור לקוחותיהם את ההטבות ומחירי המשכנתא הטובים ביותר. בעולם אידיאלי, היועץ היקר ביותר היה גם איש המקצוע היעיל ביותר. לרוע המזל, אנו לא חיים בעולם אידיאלי ולכן גם בשאלת השכר וגם בשאלת התמורה – חשוב מאוד לבחור את היועץ הנכון.

איך בוחרים נכון

כדי לבחור את היועץ המתאים חשוב לנקוט כמה צעדים:

  • סקר שוק – חשוב להשוות מחירים בין כמה יועצים. כך מקבלים מושג נכון אודות עלות השירות הנוכחית, שמתחילה אגב בכמה אלפי שקלים ויכולה גם לטפס למעלה (תלוי גם בהיקף המשכנתא).
  • המלצות – יועץ בעל שם טוב והמלצות טובות מלקוחות מרוצים יהיה בעל מקצוע ששולט במלאכתו.
  • ניסיון – אמנם אין טעם לשלם מחירים מופקעים, אבל בהחלט יש מקום לפנות ליועץ מנוסה ובעל ניסיון, גם אם יהיה מדובר על שירות יקר יותר (באופן סביר) לעומת יועץ בלתי מנוסה.