ייעוץ משכנתאות אובייקטיבי, חיצוני

כשאתם מקבלים ייעוץ, בכל תחום שהוא, אתם מצפים שהיועץ יראה לנגד עיניו את טובתכם בלבד. הבעיה היא שבלא מעט מקרים, מתברר כי ההיפך הוא הנכון. הייעוץ עלול להיות מוטה, לכלול בתוכו אינטרסים זרים או לחילופין לא יאפשר לראות את התמונה המלאה – מכאן, שהוא גם עלול לפגוע בכם. אובייקטיביות, כמו בתחומים רבים אחרים בחיים, היא אחת ממילות המפתח שחייבות להיכנס לתוך המשוואה. אז למה לא ניתן לוותר על הייעוץ כאשר מבצעים את המשימה החשובה כל כך של בחירת משכנתא?

נקודת המוצא: יועץ משכנתאות אובייקטיבי חוסך הון עתק

לקיחת משכנתא מהווה חלק משמעותי מכל רכישת דירה, על אחת כמה וכמה בשנים האחרונות, בהן מחירי הדיור שוברים את השיאים של עצמם פעם אחר פעם. כאשר הפתרון ברמת המאקרו לא נראה באופק, רוכשי הדירות צריכים לקחת את המושכות לידיים ולעשות הכול על מנת לבחור בעסקה האידיאלית עבורם, וזו אשר מתאימה לצרכים שלהם כמו כפפה ליד. לא רק ברכישת הדירה, אלא גם, או אפילו בעיקר, בכל הנוגע למשכנתא.

ייעוץ משכנתאות אובייקטיבי כולל בתוכו את מלוא הפוטנציאל להציע את זה בדיוק. ראשית, ואולי מעל הכול, היועצים החיצוניים, להבדיל מאלה המוצעים במסגרת הבנק, הם חפים מאינטרסים. הם לא פועלים על מנת להציע ללקוחות, במסווה של עסקה הטובה עבורם, את זה הטובה בעיקר עבור הבנק, שאין לשכוח – ממנו הם מקבלים את תלוש המשכרות מדי חודש בחודשו. המידע שמתקבל על ידי היועצים מטעם הבנק, לכן, עלול להיות מטעה, לא מדויק או לכלול בתוכו לא מעט "אותיות קטנות", אשר אנשי הבנק לא ישושו להדגיש. ייעוץ אובייקטיבי מונע בהכרח את כל אלה.

ייעוץ משכנתא אובייקטיבי מאפשר לבחון את כל שדה המשחק

כאשר מדברים על יועץ משכנתאות אובייקטיבי חיצוני, גם טיב הייעוץ שהוא מספק צריך להילקח בחשבון. הבנק הממוצע בישראל מציע אמנם מספר מסלולי משכנתא, אך ברור שמספר זה בטל בשישים אל מול האפשרויות האינסופיות האפשריות באותו בנק או בבנקים אחרים. גם כאן, היתרונות של ייעוץ אובייקטיבי ברורים: היועץ, לאחר הפגישה בה מוגדרים הצרכים והרצונות של הלקוח שלו, יבחן עבורו את ההצעות בכל בנק ובנק בישראל. הדבר חוסך, מטבע הדברים, מאמצים רבים מצד רוכשי הדירה ומכוון אותם, בצעדי ענק, לעבר הצעה שלא יוכלו לסרב לה באמת ובתמים.

יותר מאשר ייעוץ משכנתאות בלבד

יתרון משמעותי נוסף הוא ששירותיו של יועץ המשכנתאות האובייקטיבי ממש לא מסתכמים בכל מה שתואר מעלה. כך, הוא מנהל עבור ובשם הלקוחות שלו משא ומתן אל מול הבנקים השונים, במטרה לשפר את תנאיה של כל הצעה: הידע שלו בתחום, כמו גם הניסיון הרב שלו, עשויים להביא להצעה שונה לחלוטין, ומומלצת פי כמה, מזו הראשונית של הבנק.

לא מן הנמנע כי היועצים גם ילוו את לקוחותיהם במעמד החשוב (והמרגש) של החתימה על חוזה המשכנתא, ויבטיחו שגם במהלכו יישמרו התנאים האופטימיליים מבחינתם – ללא שינויים של הרגע האחרון או הצעות "אטרקטיביות", לכאורה, שהן לא יותר מאשר ניסיון של הבנק לשפר, בדקה ה-90, את התמונה מבחינתו.