ייעוץ משכנתאות – על מה ולמה

שירותי ייעוץ משכנתאות מציעים, לכל מי שמעוניין לקחת משכנתא, מענה נקודתי ותשובה לאחת השאלות החשובות ביותר בעניין: באיזו משכנתא כדאי לבחור? שירותים אלה מוצעים על ידי יועצי משכנתאות, המתמחים בתחום, ומכירים לעומק את מגוון המסלולים המוצעים כיום (וכידוע, ישנם לא מעט כאלה). מה מציע, במסגרת שירותיו, יועץ משכנתאות? מדוע כדאי להיעזר בו? ו – למה חשוב לשים לב לפני שפונים אליו? התשובה, לפניכם.

מהו תפקידו של יועץ משכנתאות

בשנים האחרונות בוחרים יותר ויותר צעירים או מבוגרים, הלוקחים משכנתאות, להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות. מדובר במקצוע חדש יחסית, שלא היה קיים בארץ לפני עשור ואפילו פחות. הצורך הרב במענה מקצועי נקודתי ובסיוע בבחירת המסלול המתאים, הוליד את המקצוע הזה והפך אותו למקצוע מבוקש מאד. יועץ משכנתאות יכול לעבוד באופן פרטי, או להיות שייך לאחד הבנקים, המציעים מסלולי משכנתאות שונים. הוא בעל הכשרה מתאימה ורקע מקצועי רלוונטי. יועצי משכנתאות הינם בוגרי קורסי משכנתאות מקצועיים, קורסים המוצעים כיום בכל רחבי הארץ ומספקים מגוון של כלים חשובים, לאלה המעוניינים לעסוק בכך ולהתמחות בתחום.

האם כדאי להיעזר בשירותי ייעוץ משכנתאות

לא בכדי מדובר בבעלי מקצוע מבוקשים מאד. כמעט כל אחד, המעוניין לרכוש דירה חדשה, נדרש לקבל החלטה לא פשוטה, ובעיקר גם כזו שיכולה להשפיע לא מעט על ההמשך. בחירת מסלול מתאים למשכנתא היא משימה מורכבת מאד, שמומלץ לבצע אותה בעזרתו של יועץ מקצועי. שירותי ייעוץ משכנתאות מהווים פתרון לכל מי שרוצה להבין את המסלולים ולאתר, מתוך השפע הרב, את המתאים ביותר. מכיוון שמעורבים בכך סכומי כסף גבוהים במיוחד (מאות אלפי שקלים, או יותר) יש לוודא שמקבלים את ההחלטה המתאימה, תוך התייחסות לכמה פרמטרים מרכזיים. בעזרתו של יועץ מקצועי ניתן לבחון את המצב הכלכלי הקיים, את הצרכים השונים ואת תנאיהן של המשכנתאות הקיימות כיום בשוק.

למה חשוב לשים לב לפני שבוחרים את יועץ המשכנתאות

לפני שבוחרים את יועץ המשכנתאות, ובעיקר גם כדי ליהנות מיתרונותיהם של שירותי הייעוץ, חשוב לבדוק מהו הרקע המקצועי של היועץ ומה הניסיון שלו בתחום. האם הוא עבד בעבר בבנק, הם יש לו את ההכשרה המתאימה והאם הוא אכן מכיר מסלולים שונים, שמהם ניתן לבחור. כדאי לבדוק כמה עולה השירות שהוא מציע, אך בו זמנית גם לזכור שעל איכות לא מתפשרים! יועץ משכנתאות מקצועי יכול לעזור לחסוך סכומי כסף גבוהים מאד מעצם בחירתו של מסלול המשכנתא המתאים ביותר. גם אם הוא ידרוש סכום גבוה, יחסית, עבור השירות המוצע על ידו, הוצאה כספית זו תשתלם, בסופו של דבר. כדאי כמובן גם לבקש לשמוע חוות דעת עליו מלקוחות קודמים או לפנות לחברים קרובים או לבני משפחה כדי לקבל המלצות על יועץ משכנתאות שיוכל להתאים ולספק את המענה הנכון ביותר.