תפקידה החשוב של חברת ייעוץ משכנתאות

משכנתא היא לרוב ההחלטה הפיננסית החשובה והמורכבת ביותר שאנשים לוקחים בחייהם. במציאות שוק הדיור והכלכלה המשתנה בתדירות גבוהה - יש לקבל החלטה בדבר נטילת משכנתא בכובד ראש ולאחר לימוד הנושא לעומק וזאת תוך קבלת ייעוץ מקצועי. חברת ייעוץ משכנתאות מציעה ניסיון וידע רב בשוק המשכנתאות והיא מכירה את כל מסלולי המשכנתאות שהבנקים השונים מציעים. אמנם ניתן לקבל ייעוץ משכנתאות בחינם מיועץ המשכנתאות העובד בבנק אך חשוב לזכור כי הוא מקבל את משכורתו מהבנק ולכן מייצג את האינטרסים של הבנק ולא בהכרח יכין את תמהיל המשכנתא הטוב והמתאים ביותר ללקוח. חברות ייעוץ המשכנתאות פועלות באובייקטיביות, כאשר תפקידן הוא לייצג את הלקוח בפני הבנקים למשכנתאות, ולאחר למידת ואפיון הלקוח הן מרכיבות עבורו את תמהיל המשכנתא הנכון ביותר למאפייניו וליכולת ההחזר החודשית שלו, זאת תוך התחשבות בתנאי השוק המשתנים ותוך תכנון עתידי כמו הרחבת המשפחה, מקורות כספיים עתידיים ועוד.

ניתוח פרופיל הלקוח

בפגישה הראשונה עם חברת הייעוץ הפרטית למשכנתאות, נפגש הלקוח עם כלכלן מנוסה בתחום המשכנתאות שעורך עבורו מסמך אפיון לקוח. במסמך זה מנתחים את יכולת ההחזר של הלקוח תוך מבט קדימה לכספים עתידיים, שינויים בהרכב המשפחתי (תכנון ילדים נוספים וכד'), שינוי במצב הכלכלי בעתיד כמו התקדמות בעבודה ושכר גבוה יותר, מין, גיל, מצב רפואי ועוד. לאחר אפיון הלקוח וקביעת ההון ההתחלתי שברשותו, ניתן להתאים את מסלולי המשכנתא הנכונים והראויים ביותר עבור הלקוח. חשוב לזכור כי יש למעלה מ- 30 מסלולי משכנתאות, ביניהם מסלולי משכנתא שלרוב אינם ידועים לציבור הרחב, אך אורים להיות מוכרים היטב לחברות ייעוץ המשכנתא.

הכנת תיק לקוח

לאחר אפיון הלקוח, איסוף המסמכים הנדרשים להכנת תיק משכנתא עבורו, וקביעת התמהיל המועדף עבורו, פונה החברה לבנקים השונים ומכינה מעין "מכרז משכנתאות" בין הבנקים וגופי המימון הפועלים בתחום המשכנתאות. חברת ייעוץ המשכנתאות אוספת את ההצעות ובוחרת בין החלופות השונות את האפשרויות הטובות והמתאימות ביותר עבור הלקוח. לאחר הצגת הנתונים בפני הלקוח, וקבלת החלטה משותפת איתו על בחירת הבנק, מכינה החברה את כל המסמכים והרישומים הנדרשים כמו למשל אישורים מעו"ד, רישום בטאבו ו/או במנהל מקרקעי ישראל ועוד. חברת ייעוץ משכנתאות מקצועית מלווה לרוב את הלקוח בפגישתו עם בנק המשכנתאות הנבחר לצורך ביצוע המימון וביום החתימה על חוזה ההלוואה, בודק נציג החברה את המסמכים שהכין הבנק ובודק את התאמתם להצעה שהלקוח קיבל דרך חברת הייעוץ המייצגת אותו. במעמד זה יכול הנציג להתמקח מעט על תנאים שונים ולשפר עוד את ההצעה - לטובת הלקוח.

ניסיון וליווי מקצועי מלא

נוטלי משכנתאות רבים בוחרים כיום לפנות לשירותי חברת ייעוץ משכנתאות מקצועית ומובילה על מנת לקבל שירות מקצועי, ליווי מלא וייצוג בפני בנק המשכנתאות. לחברות הייעוץ יש יתרונות רבים מכיוון שהן מכירות את כל מסלולי המשכנתאות, הן מציעות ניסיון רב בתחום ובזכות גודלן ונפח פעילותן - הן יכולות להשיג תנאים טובים יותר ללקוח מאשר פניה ישירה של הלקוח לבנק משכנתאות זה או אחר.