מידע חשוב: אודות ייעוץ משכנתאות

בישראל של היום מעל לשבעים אחוזים מהאוכלוסייה נדרשים לקחת משכנתא על מנת לרכוש דירה. כלומר, מרבית האנשים בארץ חיים במציאות בה הם נושאים על כתפיהם הלוואות בנות מאות אלפי שקלים במשך עשרות שנים. למרבה הצער, רבים מבין נוטלי המשכנתאות מוצאים את עצמם שקועים עד צוואר בהלוואות חונקות, שהם בקושי מצליחים להחזיר, וכך נכנסים למעגל קשה של חובות ועוד הלוואות המובילים לתסכול ולחוסר אונים. הדרך הבטוחה להימנע מבעוד מועד ממצבים קשים אלו, היא בעזרת ייעוץ משכנתאות מקצועי מטעם גוף חיצוני ואובייקטיבי. תפקיד הייעוץ הוא לכוון ולסייע ללקוחות לבחור במסלול המשכנתא המתאים עבורם, ושהינו הריאלי ליכולותיהם הכלכליות כיום ובעתיד בהתחשב במצב השוק, בריבית במשק ובסוגי ההלוואות הקיימות.

מדוע צריך ייעוץ משכנתאות

משכנתאות הן למעשה הלוואות של סכומי כסף גדולים המיועדים לרכישת דירה, והמוענקים בתנאים טובים ונוחים על מנת לסייע לאנשים להיות בעלי בית משלהם. אולם בפועל ישנם סוגים רבים של משכנתאות המוצעים על ידי הבנקים וגופי מימון אחרים, שאינם חפים מאינטרסים כלכליים משלהם. על מנת להבין ולבחור את המשכנתא המתאימה עבורכם חשוב להיעזר ביועץ משכנתאות חיצוני, אשר יסייע לכם בבחירת המסלול המתאים. כמו כן ידאג היועץ לביצוע המשא ומתן מול הגוף הפיננסי, וזאת על מנת להשיג ללקוחותיו את התנאים הטובים והגמישים ביותר עבור ההלוואה הנדרשת. מכיוון שמדובר באחת ההחלטות כבדות המשקל והמשמעותיות ביותר בחיים, מומלץ שלא לקבלה לבד ללא הבנה וידע מעמיק בתחום. חשוב להיעזר בשירותיו של בעל מקצוע מנוסה ואמין, אשר יחסוך לכם בסופו של יום הרבה כסף, זמן וכאבי ראש.

תהליך ייעוץ המשכנתאות

ייעוץ משכנתאות הינו הליך מורכב הבנוי ממספר שלבים עיקרים:

  • הבנת צרכי הלקוח - על סמך הנתונים הפיננסיים שהעברתם כגון גובה ההלוואה הנדרשת, משכורות, מצב העו"ש והלוואות נוספות, יבנה עבורכם היועץ תוכנית החזר לטווח הארוך, המתאימה עבורכם.
  • השוואות מסלולים מול הבנקים וגופים פיננסיים נוספים, ובחירת המסלול הנכון ביותר ללקוח בהתאם ליכולותיו ולמצב הריביות בשוק.
  • משא ומתן מול הגוף הפיננסי לשם קבלת תנאים מועדפים.
  • סיוע בהבנת ובמילוי המסמכים הנדרשים לקבלת ההלוואה.