חברות ייעוץ משכנתאות

אם אתם קונים דירה, סביר להניח גם שאתם זקוקים למשכנתא. בין אם בשל עליית מחירי הדירות, ובמיוחד בהשוואה לעבר, ובין אם בשל מגוון מסלולי המשכנתאות הכל-כך רב, כל אלה יכולים להיות סיבות טובות להיעזר בשירותיהן של חברות ייעוץ משכנתאות, המתמחות בכך. חברה לייעוץ משכנתא מציעה ללקוחותיה מענה נקודתי לצרכים הקיימים וגם בחינת המסלולים באופן מעמיק. היא כוללת צוות של יועצים בעלי הכשרה מתאימה, צוות עם ניסיון ויכולת מקצועית ברמה גבוהה.

פרמטרים חשובים שיש לבדוק כשבוחנים חברות ייעוץ משכנתאות

  • ניסיון הוא מילת המפתח – כדי למצוא חברה לייעוץ משכנתא, ובעיקר כזו שתציע את המענה המתאים, חשוב לבדוק את מידת הניסיון שלה בתחום זה. ישנן לא מעט חברות, העוסקות בתחום הייעוץ למשכנתאות, חברות הפועלות בו לא מעט שנים וגם חברות חדשות, שזה עתה הצטרפו לשוק. ככל שניסיונן הוא רב יותר, הסיכוי לקבל את השירות הנכון ביותר, הוא גבוה. חברות אלו מכירות היטב את המשכנתאות הקיימות כיום ואת התנאים של כל אחת ואחת מהן. הן מכירות את השוק כולו, את השינויים החלים בו וגם את הסכנות, שחשוב לצפות מראש.
     
  • כמה עולה השירות – במסגרת החיפוש אחר חברת ייעוץ משכנתא מומלצת, כדאי גם לבדוק כמה עולה השירות המוצע. שירותי ייעוץ מוצעים כיום בטווח רחב של מחירים והם יכולים להגיע גם לכמה עשרות אלפי שקלים. עלות השירות נקבעת על ידי החברה עצמה ובהתאם לשיקולים שונים, הקשורים בה. כדאי לפנות לכמה חברות שונות ולהשוות בין המחירים.
     
  • מי הוא צוות היועצים – כדי למצוא חברת ייעוץ משכנתאות בצפון, חשוב לבדוק מי הוא צוות היועצים שהיא מציעה. האם מדובר ביועצים בעלי הכשרה מתאימה ורלוונטית, האם אלה יועצים בעלי ניסיון, האם ישנם כמה יועצים שונים או אולי יועץ אחד או שניים, ובכלל, כל פרט אחר שקשור בהם שיוכל לעזור לקבל את ההחלטה.
     
  • מה כולל השירות – שירותי ייעוץ משכנתאות המוצעים על ידי חברה לייעוץ משכנתא כוללים, במסגרתם, פתרונות שונים. "עמית למשכנתא" מציעה כיום, כשלב מקדים, פגישת ייעוץ ראשונית ללא תשלום, שבה נבחנים הצרכים הקיימים והאפשרויות העומדות על הפרק. בהמשך, ובמידה ואכן מחליטים להמשיך הלאה, נבדקים מסלולי המשכנתאות לעומק וגם מידת התאמתם ליכולת הכלכלית. כדאי לבחון מה כולל השירות המוצע והאם הוא אכן מספק מענה נרחב.

כיצד למצוא חברת ייעוץ משכנתאות מתאימה

לא פשוט למצוא חברה לייעוץ משכנתאות בצפון. ישנן לא מעט חברות כאלו, חברות מנוסות ומקצועיות מאד. ובכל זאת, כדי למצוא את זו שתציע את המענה המדויק והנכון, כדאי לבצע סקר שוק וגם לבקש המלצות מחברים או מבני משפחה, שנעזרו בשירותיהן של חברות לייעוץ משכנתאות. אפשר לפנות לחמש או שש חברות שונות ולבדוק מול כל אחת מהן מה היא מציעה במסגרת שירותי הייעוץ וכמה זה עולה. חשוב להקדיש לכך זמן ולא למהר לקבל את ההחלטה. חברות לייעוץ אלו יכולות לעזור בבחירת המסלול המתאים ביותר וגם למנוע הפסדים כספיים כבדים. הן יכולות לחסוך אלפי, אם לא עשרות אלפי שקלים, ולעזור לאתר את הפתרון המתאים ומבלי להיקלע לקשיים כלכליים.

לסיכום

רגע לפני שאתם בוחרים חברה לייעוץ משכנתאות, קראו מעט על התחום, לימדו אותו ובעיקר קחו בחשבון שמדובר באחת ההחלטות החשובות ביותר בחייכם! אל תמהרו לבחור מסלול משכנתא וגם אל תמהרו לבחור את החברה שבה תיעזרו.