כיצד לבחור חברות ייעוץ משכנתאות – טיפים לבחירה נכונה וחכמה

חתימה על משכנתא היא אחד הצעדים החשובים ביותר בחייו של כל רוכש דירה, המעוניין בהלוואה זו, ובמיוחד כשמדובר בהתחייבות ארוכת טווח. ישנם סוגים שונים של משכנתאות ומגוון רחב של מסלולים, ובחירתו של המסלול המתאים וסוג המשכנתא המבוקש איננה פשוטה, לעיתים. חברות ייעוץ משכנתאות עומדות לרשותם של המתעניינים ומציעות סיוע וייעוץ ברמה גבוהה כדי להקל על הבחירה. אם אתם מעוניינים להיעזר בשירותיהן של חברות אלו, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את החברה המתאימה:

  1. קבלת המלצות וחוות דעת על חברת הייעוץ – מכיוון, שכאמור, ישנן לא מעט חברות ייעוץ משכנתאות, הבחירה מבניהן עשויה להיות לא פשוטה, ובמיוחד אם מדובר בפנייה בפעם הראשונה לשירותי ייעוץ שכאלה. אחת הדרכים להתמודד עם זה נכון, היא לפנות לחברים קרובים או אולי לבני משפחה שנעזרו בעבר בשירותיהן של חברות אלו. בדרך זו ניתן לקבל מידע על חברות שונות, אפשר גם לשמוע את חוות הדעת על השירות והסיוע שניתן על ידן וכמובן גם את מידת שביעות רצונם מהתנהלותן של החברות.
  2. ניסיונן של חברות ייעוץ משכנתאות בתחום הייעוץ – בחירתה של משכנתא איננה הליך פשוט. נלווים לכך שיקולים רבים מאד וגם לא מעט חששות. כדי לעבור את זה בשלום, ובעיקר כדי ליהנות ממסלול המשכנתא המתאים והמשתלם ביותר, חשוב לפנות לחברת ייעוץ משכנתאות, המתמחה בתחום ועוסקת בו שנים רבות. תחום המשכנתאות התפתח לא מעט לאורך השנים וישנם מגוון רחב של מסלולים. חברה שפועלת בתחום זמן רב חשופה לשינויים אלה, חשופה לשינויים בשוק הנדל"ן ובכלל גם בכלכלה עצמה.
  3. כיצד ניתנים שירותי הייעוץ – לכל חברת ייעוץ משכנתאות שיטת עבודה אחרת. במסגרת החיפוש אחר חברת ייעוץ כזו, כדאי גם לבחון מהי שיטת העבודה שלה וכיצד מתבצע הייעוץ. האם הייעוץ ניתן במשרדי החברה או בבית הפרטי של הלקוח? האם מדובר בייעוץ חד פעמי או בסדרה של מספר מפגשים בהתאם לצורך? האם נדרש תשלום כלשהו על הייעוץ, ואם כן מהו הסכום הנדרש? ועוד. ייתכן שסגנון ייעוץ אחד יתאים לכם יותר מסגנונות הייעוץ האחרים. כדי שתיהנו ממנו, כדאי שתחפשו אל הסגנונות השונים ואל השירותים המוצעים על ידי החברות.
  4. פגישת ייעוץ מקדימה – אם אתם מתלבטים האם אכן חברות ייעוץ המשכנתאות שבחרתם אכן מתאימה לכם, בקשו פגישת ייעוץ מקדימה כדי לבחון את מידת ההתאמה. במסגרת פגישת ייעוץ זו תוכלו לקבל מידע על התהליך כולו (באופן כללי, כמובן) וגם לבחון את מידת הכימיה שלכם עם יועץ המשכנתאות שיעבוד מולכם. זוהי הזדמנות נפלאה לבדוק את מידת ההתאמה, ללא לחץ, בנינוחות, וממקום נכון יותר.

לסיכום

חברות ייעוץ משכנתאות יכולות לסייע לכם לבצע את ההחלטה הנכונה, בהתאם לפרמטרים שונים שהגדרתם מראש וגם בהתאם למצבכם הכלכלי ואפשרויות המשכנתאות השונות. כדי שתוכלו להפיק את המיטב משירות זה ולבצע, בסופו של דבר, את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם, חשוב שתפנו אל חברת הייעוץ הנכונה. במסגרת הייעוץ תינתנה לכם כמה הצעות שונות. בדקו היטב כל אחת מהן, התייחסו אל האותיות הקטנות, ואם אינכם מבינים נקודה מסוימת, בקשו לקבל הסבר עליה. זכרו, ההחלטה באיזו משכנתא לבחור, היא החלטה חשובה ביותר. עשו אותה נכון והיעזרו באנשי מקצוע מתאימים לשם כך.