מדוע כדאי להתייעץ עם יועץ משכנתאות?

כל אדם אשר מתכנן לקנות דירה ולשם כך מתכנן לקחת מהבנק הלוואת משכנתא צריך לשוחח עם יועץ משכנתאות. תפקידו של זה הוא לפרוס בפני הלקוח את המסלולים השונים של אותן הלוואות המתאימות לו ולהסביר לו מהי ההלוואה האידיאלית למצבו.

יועץ משכנתאות - חורץ גורלות

חשוב לקחת בחשבון כי הלוואת משכנתא משמע הלוואה שתוחזר לאורך שנים ארוכות. כיוון שהלוואה זו וההחזר שלה משפיעים על ההתנהלות היומיומית העתידית חשוב כי כל אחד יפנה אל יועץ משכנתאות. תפקידו של זה הוא לבנות את פרופיל הלקוח, להבין מהם הצרכים שלו ולהמליץ על מסלול ההלוואה הנכון לו. ניתן בקלות לשייך ליועץ את הכותרת 'חורץ גורלות' וזאת משום שרוב האנשים אשר מעוניינים לקחת משכנתא אינם בעלי ידע בתחום, ומי שבסופו של דבר יעזור להגיע למסקנה הסופית באשר למסלול המשכנתא המתאים הוא יועץ המשכנתאות.

תפקידו של יועץ משכנתאות

  • ענייני בירוקרטיה - יועץ משכנתאות הוא האדם אשר יגיש לבנקים שונים בקשות להלוואת משכנתא. במקום שהלקוח יעבור מבנק לבנק וימציא לכל בנק את הניירת, היועץ עושה את כל העבודה במרוכז ובמהירות.
  • ניתוח מסלולים - היועץ יאסוף מהבנקים את כל ההצעות וינתח אותן. הוא ירשום לעצמו מהן העמלות, הריביות, מועדי תשלום, תקופת החזר ועוד.
  • תכנון - היועץ ידאג לתכנון נכון של כל הקשור אל תמהיל המשכנתא הטוב ביותר ללקוחותיו.
  • הסבר מקיף ומענה - היועץ יציג בפני הלקוח את כל מסלול המשכנתאות ויגולל בפניו את היתרונות והחסרונות של כל מסלול. בנוסף, הוא יסביר לו כל מושג או תהליך אשר אינו מובן לו.
  • ניהול - גם לאחר נטילת ההלוואה היועץ ממשיך ללוות את לקוחותיו וזאת על מנת לוודא כי אכן הדברים מתנהלים כפי שסוכם מראש והאם יש אפשרות למיחזור משכנתא משום מסלול כדאי יותר בשלב מאוחר יותר.

יועץ משכנתאות בבנק או מחברה חוץ בנקאית?

נכון להיום יש אפשרות לבחור ביועץ אשר עובד בבנק או ביועץ עצמאי או זה שעובד בחברה חוץ בנקאית. ההבדל בין השניים הוא שהיועץ של הבנק (וזאת למרות שהוא צריך לשמור על אובייקטיביות) מייצג את הבנק שבו הוא עובד ולכן השיקול העיקרי שלו בעת מתן ייעוץ הוא טובת מקום העבודה בו הוא עובד ורק לאחר מכן טובתו של הלקוח. יועץ משכנתאות חוץ בנקאי הוא יועץ אובייקטיבי שמטרתו לספק ללקוחותיו את השירות הטוב ביותר על ידי בחירת מסלול הלוואת משכנתא המתאים להם בצורה אופטימאלית. רוב האנשים מתפתים לייעוץ החינמי שהבנק מציע אך אינם לוקחים בחשבון כי יועץ משכנתאות חוץ בנקאי יוכל לעזור להם לחסוך כספים בצורה ניכרת וייעוץ בנקאי חינמי יכול לעלות ביוקר.