מדוע צריך יועץ משכנתאות

אנשים רבים המעוניינים לקבל משכנתא מהבנק, בוחרים לעבור את התהליך לבדם וללא עזרה מקצועית. בורותם בתחום וחוסר הנוחות הנובעת מהצורך לבקש עזרה פיננסית מגוף חיצוני, גורמות להם לגשת אל הבנקים מתוך עמדת נחיתות, ובתחושה כי הדבר החשוב היחיד הוא שיאשרו להם את המשכנתא. פקידי הבנק מנצלים מצבים אלו ומציעים ללקוחות מסלולים שאינם בהכרח משתלמים עבורם, ובדרך אף מעמיסים עליהם פרטים ודרישות רבות, מוצדקות יותר או פחות. אין פלא איפה, שרבים בציבור חשים תסכול וחוסר אונים בבואם לשאת ולתת מול הבנק על מנת לקבל משכנתא. לכן הפתרון המומלץ להשגת הלוואה כדאית הוא לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות, אשר יתמודד עבורכם מול גופים אלו וישיג הלוואות נוחות ומשתלמות שמגיעות לכם כחוק.

מה מספקים שירותי ייעוץ משכנתאות?

תחום ייעוץ המשכנתאות הינו ענף חדש יחסית בארץ המציע שירותים מלאים בתחום, החל מייעוץ בסיסי ועד לסיוע במציאת מקורות מימון. מדובר בשירות אישי וצמוד אשר במהלכו נעזרת חברת הייעוץ בכל אמצעיה על מנת לעזור ללקוח. השירותים כוללים מספר היבטים מקצועיים, וביניהם בדיקה מקיפה של מסלולי הריבית המוצעים בבנקים השונים, ושקלול סך תשלומי הלוואת המשכנתא בטווח הארוך. זאת בהסתמך על ניתוח תחזיות השוק הפיננסי כדוגמת שינויים בריבית הפריים ובשערי מטבעות החוץ, ותוך הבנת צרכיו ותוכניותיו לעתיד של הלקוח, כגון רצון לשפר את רמת הדיור או פירעון מוקדם של המשכנתא.

אבל יועץ משכנתאות עולה הרבה כסף....

נכון ששירותי ייעוץ משכנתאות אינם זולים ועשויים להסתכם באלפי שקלים, אולם בעזרת איש מקצוע מנוסה ומוצלח תחזירו את שכר טרחתו ובגדול. זאת בעזרת קבלת משכנתא שהינה משתלמת כלכלית, אשר תחסוך לכם עשרות מונים לעומת עלויות העסקתו של היועץ. אפשר גם לחשוב על הנושא בדרך אחרת - אם יש בידכם שמונה מאות אלף שקלים להשקעה, האם תשקיעו אותם לבד או שמא תפנו ליועץ מקצוע שידריך אתכם? מכיוון שמדובר בהון בלתי מבוטל העומד לרשותכם סביר להניח שאכן תפנו לייעוץ, ואילו נטילת משכנתא היא בעצם אותו הסיפור. לכן, התשובה לשאלה האם אני צריך יועץ משכנתאות אמורה להיות חד משמעית - בהחלט.