ככה לוקחים משכנתא – ההרצאה

אנחנו בעמית למשכנתא – חברת ייעוץ משכנתאות, מאמינים שהמשכנתא שלך היא הצעד הכלכלי הגדול ביותר עבורך ועבור משפחתך. יועצי המשכנתאות שלנו יפתחו בפניך את הדלת למשכנתא הטובה ביותר עבורך ולחסכון של עשרות אלפי שקלים.

סוף סוף הגיע הרגע והחלטתם לרכוש דירה. סיימתם את מלאכת חיפוש הנכס ואתם מוכנים לרכישת בית חלומותיכם. אתם ניגשים לבנק, ומגלים שמסכת הייסורים שלכם רק החלה. כאן נכנסים לתמונה יועץ משכנתאות או חברת ייעוץ משכנתאות. כיצד?

קניית בית או דירה זו הקניה הכי גדולה שאנו מגשימים בחיינו. לא זו בלבד שזו העסקה הכי יקרה, אלא גם מדובר ב"בית" שלנו. המקום שלנו, המבצר שלנו.

יועצי המשכנתאות המומחים שלנו:

יסייעו לך לחסוך עשרות אלפי שקלים בעלות המשכנתא

יסבירו לך בפשטות ובבהירות את המשמעויות של כל שלב ושלב

יבנו עבורך משכנתא יציבה, שתיתן לך ולמשפחתך את השלווה לה אתם זכאים

ינהלו בעבורך משא ומתן מקצועי מול הבנק

יחסכו לך את ימי העבודה הדרושים להתנהלות מקצועית מול כלל הבנקים

ילוו אותך בעת חתימת החוזה כדי להבטיח שהכל מתנהל כשורה

 

ייעוץ משכנתאות - למה בכלל צריך את זה?

קניית בית היא אחת ההחלטות החשובות והמשמעותיות שאנו עושים בימי חיינו. כדי לתכנן קניה נכונה ולשנים רבות, יש לבחון את המשכנתאות הכי מתאימות לנו שכן, נמשיך לשלם עוד עשרות שנים את המשכנתא.

המשכנתא, היא ללא ספק ההתחייבות הכספית הגבוהה והמשמעותית ביותר שתיקחו. אין להתייחס כלאחר יד בהחלטה מהסוג הזה ועל כן יש לאסוף את מירב הנתונים והעובדות לפני קבלת ההחלטה איזו משכנתא לקחת. אפשר כמובן לערוך את כל הבדיקות בעצמנו ואפשר להעזר בייעוץ למשכנתא על מנת לקצר את התהליך ולזכות ביעוץ מקצועי. על יועץ המשכנתא לערוך עבורכם את כל הבדיקות ולהביא בפניכם את האפשרויות הטובות ביותר עבורכם.

איך מתכננים את ההחזר החודשי של המשכנתא? באלו מסלולים רצוי לבחור? איך מונעים עלויות גבוהות למקרה של החלטה בעתיד על סילוק מוקדם, או כשמבקשים לשנות מסלול? מהי התקופה האופטימאלית הכדאית ובאיזה לוח סילוקין כדאי לבחור? ומה קורה בשלב של לקיחת המשכנתא כשעדיין נדרשים לשלם שכר דירה?

המון שאלות כבדות משקל!

תהליך בחירת המשכנתא הנכונה עבורכם הינו תהליך ארוך, מורכב ויקר. בחירת המשכנתא המתאימה דורשת הבנה בתחום היעוץ למשכנתא, ידע רב, נסיון ומיומנויות. לפני קבלת ההחלטה שהיא ככל הנראה ההחלטה הכי יקרה וחשובה בחייכם, חשוב להתייעץ עם יועץ משכנתאות.

 

כדי להתאים לכם את המשכנתא המתאימה לכם ביותר, על יועץ המשכנתא להבין לעומק את מה מצבכם הפיננסי, את היכולת שלכם להחזיר את התשלומים החודשיים, כמו גם את הצרכים שלכם ביום לקיחת המשכנתא ובעתיד הקרוב והרחוק. רק אחרי שיועצי המשכנתאות מכירים אתכם היטב ומנתחים את מצבכם הכלכלי הייחודי - ניתן יהיה להתאים לכם את המשכנתא הטובה ביותר.

השלב הבא הוא בדיקת התנאים של המשכנתא בבנקים השונים. מאחר שמדובר בדרך כלל בשנים רבות, לרוב עשרות שנים, כל חיסכון ולו הקטן ביותר בתשלום החודשי יכול להשפיע במצטבר על סכומים גבוהים מאד.

יועץ משכנתאות פרטי הפך להיות מקצוע מבוקש בשנים האחרונות

עד לפני כמה שנים יכולתם למצוא יועץ משכנתא רק בבנקים למשכנתאות. כיום יש קורסים שמכשירים יועצי משכנתאות לעבוד באופן פרטי ישירות ומול הלקוח שמחפש לקחת משכנתא המתאימה לצרכיו.
מאוד חשוב לבדוק את מי אתם בוחרים בתור יועץ למשכנתא שלכם. לבחירה זו משמעות רבה ויש לה השפעה כלכלית משמעותית לאורך זמן.
ליועץ המשכנתא יש תפקיד חשוב ביותר בתהליך לקיחת המשכנתא. אתם למעשה מפקידים בידיו סכום של מאות אלפי שקלים ורוצים לדעת שהוא ידריך אתכם בביטחה. הוא אמור ליעץ לכם היכן הכי נכון עבורכם לקחת את ההלוואה ובאילו תנאים. הפרש של פרומיל בין הבנקים השונים יהיה משמעותי מידי חודש בחודשו כשאתם מחזירים את המשכנתא. לכן, על מנת שיועץ משכנתאות פרטי יהיה כדאי וכלכלי הוא חייב להיות מקצועי ונטול אינטרסים: כמי שמספק שירותי ייעוץ משכנתאות - עליו לייצג רק את צרכיכם מול הבנקים ולא להיפך!